Technologia firym Libet – Taras metodą na sucho

W dzisiejszych czasach taras w ogrodzie uważany jest za jedno z najlepszych miejsc odpoczynku w każdym domu. Przeprowadzone badania pokazują że taras jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu z rodziną a także organizowaniu różnego rodzaju spotkań przez Polaków.

qcqtleq0cu75cd_original

Bardzo istotną zaletą wynikającą z posiadania tarasu  jest fakt że na współczesnym rynku dostępne są przeróżne materiały dekoracyjne dzięki którym przestrzeń tą możemy zagospodarować według swoich upodobań. W artykule tym przedstawimy doskonałe rozwiązanie firmy Libet która jest jednym z głównych liderów branży brukarskiej w Polsce. Rozwiązaniem tym jest wykonanie tarasu metodą na sucho.

Jeszcze kilka lat temu jedynym znanym rodzajem tarasów był taras betonowy lub drewniany. Osoba która nie była przekonana do parkietów  drewnianych bądź po porostu nie przepadała za drewnem była zmuszona do zbudowania tarasu betonowego.

Budowa trasu metodą na mokro wiąże  z wieloma etapami na które trzeba przeznaczyć bardzo dużo czasu.Same prace z przygotowaniem nawierzchni do ułożenia płytek czy tez kamienia zajmuje wiele czasu i wiążą się z dużym nakładem finansowym. Wytyczenie odpowiedniego miejsca , prace szalunkowe,  zbrojenie tarasu, zalanie  betonu i impregnacja powierzchni.

Prace te mogą wiązać się z koniecznością użycia ciężkich maszyn budowlanych, jest to bardzo istotna wiadomość ponieważ wielu ludzi korzysta z  możliwości wykonania tarasu już po wybudowaniu domu i zależy im  aby ich ogród nie został zniszczony podczas przeprowadzanych prac.

Należy zauważyć że nawierzchnia dekoracyjna czyli kamień lub płytki muszą zostać zamocowane na sztywno specjalnym klejem i ewentualna wymiana uszkodzonej części będzie bardzo trudna czasochłonna i będzie wymagać użycia specjalistycznych narzędzi.

Wcześniej już wymieniona metoda  wykonania tarasu metodą na sucho pozwala na zaoszczędzenie dużej części kwoty inwestycji.  Eksperci twierdzą że metoda pozwala zaoszczędzić czterdzieści procent nakładów finansowych. Bardzo istotną zaletą wynikającą z wykorzystania tej metody jest skrócenie prac nawet do jednego dnia. System wykonania trasu metodą na sucho należy do  ekologicznych,tarasy te są wodoprzepuszczalne.

taras_venetia_-libet-impressio4cb5845df1eabKolejną zaletą jest możliwość szybkiej wymiany uszkodzonej części lub wymiany całej powierzchni wierzchniej. Wynika to z tego że płyty są osadzane są na utwardzonej nawierzchni beż użycia  środków klejących.

sheridan-sunset-libet-patio-__mg_3959

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *